Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıkan bir Ilim Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak boydak başına öne çıkan en eke miktarda ilaç dâhilerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu eke adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği yerı yetiştirmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanın bilim acıarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle sınırlanmak istemeyen temeları medlulında ülkesini durmadan temaşa eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi temelvuruları ile de meşhurdur. 143 pare temelvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedili vüruten vakalarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında imdi gerçeklik bir kompetan olmasıyla müşterek kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda eke bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında makam edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk ortada en çok buluş belgesi temelvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Ilim Herifı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla insanlık evveliyatına faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı sebebiyle uz aksiyonlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse da asla çdüzenışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek bulunmak üzere tedavi yönünde vüruttirdiği daşkeleri keşfederek insanlık evveliyatına eke bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese de temelı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek katmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (taç hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Tam çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biraşırı şirketin şirket ve kurucu kadrosunda makam almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Asistansıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca daşkenin indinde insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta taçıkların geçmesi dâhilin muayyen bir günı beklesek da birtakımları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de dâhilerisinden hafif bir şekilde tedavi edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Ayrıca seksüel aksiyonlev bozukluğunu da tedavi buyurmak dâhilin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış ode karşı mukavemetli ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi temelvurularının 2000 adetine yakının kazanç sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı aksiyonleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her gün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun periyodik kapanmalara ve sosyal hayattan ırak zaruri aşiyan istirahatlarine sunulan artan cihan toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına strüktürlabilecek en sadık katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine eke miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da eke vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde makam yer özge fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok eke bir miktarda farmasötik daneşelendiren patentinin kazanç sahibi olması ve temelvurusunu ilk yaratıcı nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın üs ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık yerında çdüzenışmalarını durmadan genişleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşırı kat Türkiye Yılın Ilim Herifı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil el haricinde yani kürevi anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı emların kontralığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile müşterek uz aksiyonlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar biraşırı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda makam yer bir altın sahası ile müşterek temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun çakılı fehamet yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a bağımlı metal ruhsatları ile katkısızlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak aksiyontiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir teknik teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.ab ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası bulunmak üzere dü endüstriyel hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada ufuklerine makam verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye eke ulanmış fehamet mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız malzeme strüktürsındaki tehiluklar sebebiyle etkili derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yer planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine birebir rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada makam yer inceliklara için hatta, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir