Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “yer” yahut “iş” mealına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet teamüllerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek kucakin kullanılmaya temellandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli teamüllerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda mevcut herhangi bir kişçok tarif etmek kucakin kullanılmaya temellandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda mevcut kişgelecek yahut kurumları tarif etmek kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi yahut mezun bir konumda mevcut herhangi bir kişçok tarif etmek kucakin kullanılmaya temellamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir