Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca veri aktarımı midein bileğil, aynı zamanda düğün midein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle kuruluşlabildiği üzere üste tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri yoluyla kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş tutmak midein yalnızca nickname (suni ad) tastir etmek kifayetli olurken kimilarındaysa sohbete esaslamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program açıklık suratünü kullanarak yalnızca yazılı, yazılı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü üzere tercihe bağlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kısaltarak süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde yargılama mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir sair pop chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir